CAD Projekt K&A
Ceniony krajowy producent oprogramowania do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A, z Poznania, poinformowała, że w programie przeznaczonym do planowania i wyceny wnętrz kuchennych CAD Kuchnie, pojawiła się nowa funkcja ‘Edytor blatów’, pozwalająca na edytowanie umieszczonych w projekcie blatów i ich rysunków.
Program CAD Kuchnie w dwojaki sposób rozwiązuje problem wstawiania blatów w pomieszczeniu. W przypadku blatów typowych jest to możliwe w sposób automatyczny. Metoda ta jest bardzo wygodna, szybka i precyzyjna. W sytuacji natomiast, gdy użytkownik staje przed zadaniem wyrysowania blatu o niestandardowym kształcie, w programie znajduje się również opcja tworzenia blatów nietypowych, umożliwiająca tworzenie fantazyjnych, dowolnie wybranych kształtów blatów.
Nowa opcja pozwala na szybką i łatwą edycję wstawionych blatów, oraz na:
- wybór rodzaju płyty, z której wykonany jest blat (w zależności od wybranej bazy producenckiej użytkownik ma różne opcje do wyboru) oraz jej grubości;
- dla wybranych baz producenckich istnieje możliwość wyboru koloru blatu z dostępnej puli, a także ustawienia parametrów wyceny blatów i akcesoriów, tj. wycenienie obrzeży dodatkowych oraz usług takich jak ścięcia narożników czy nawiercania otworów pod śruby łączeniowe;
- wybór rodzaju krawędzi blatu – do dyspozycji użytkownika są krawędzie o proste, profilowane oraz różne listwy i laminaty w zależności od asortymentu bazy producenckiej; krawędzie te są na poziomie rysunku odpowiednio opisane i pojawiają się również w wizualizacji;
- modyfikowanie sposobu łączenia blatów; w zależności od tego, jaka baza jest wykorzystywana przy tworzeniu projektu, dostępne są różne rodzaje łączeń, na przykład: śruby łączące, listwy aluminiowe, w także łączenia proste lub z zacięciem;
- ustawianie kierunku usłojenia blatu;
- wybór rysunków blatów które mają zostać włączone do dokumentacji technicznej projektu;
- przystosowanie rysunku technicznego do indywidualnych potrzeb użytkownika (dostępna jest między innymi: zmiana parametrów i koloru czcionki, ustawienia linii pomocniczych i opisów oraz edycja tabeli, zawierającej podstawowe informacje o wyrysowanych blatach)
Program blokuje możliwość wprowadzenia przez użytkownika wymiarów blatów, które nie zostały przewidziane przez konkretnego producenta, co uniemożliwia jego wycenę. Jeśli użytkownik nada blatowi wymiary przekraczające normy producenta, zostanie o tym poinformowany, jednocześnie przestanie być dla niego dostępna opcja wyboru koloru dla danego blatu, co jest jednoznaczne z wyłączeniem go z wyceny producenckiej.
Więcej informacji na temat oferty firmy CAD Projekt K&A znajdą Państwo pod podanym niżej adresem:
www.cadprojekt.com.pl














